Dokument "Mám poruchu příjmu potravy" + video 1/2

Tento dokument jsem shlédla už nespočetněkrát. Bohužel je to americký dokument, tudíž v češtině ani s titulky ho nikde nenajdete, ale já jsem naštěstí neměla takový problém tomu rozumět, já nerozumím jen britské angličtině :D. Popsala bych vám nějak stručně, abyste věděli, čeho se můžete chytit, o čem ti lidé povídají, s čím bojují..
Tohle bude první část článku, další ještě budu připravovat..uvidíte v něm 3 mladé lidi- anorektičku, bulimičku a bulimika s anorektickými fázemi, Ryana. V této části článku vám představuji Abby...druhá část bude následovat 

Abby: Bulimička, která se dostala až na pokraj svých sil. Říká, že vždycky toužila být hubená, měla svou knihu inspirací, ale jídlo je její obsese. Je to pro ni droga, které se nelze jen tak lehce zbavit. Vždy, když se podívá do zrcadla, má deprese a to ji přinutí k tomu se opět přejíst a zvracet a tím se zároveň dostává víc a víc do onoho začarovaného kruhu. Abby byla mnoho měsíců hospitalizována v centru pro poruchy příjmu potravy na Floridě. Poté odešla pracovat jako chůva. Poté, co se ale vrátila z nemocnice, cítila, že do bulimie opět spadá a propadla jí ještě více než předtím. Je to jako každá jiná závislost. Ve videu můžete vidět, jak bulimie ovlivňuje vaše myšlení. Naprosto s ní soucítím. Ve videu vidíte, jak jede někam autem a předtím nic nejedla a tudíž nemohla odolat, když jela kolem té spousty fastfoodů. 

Tumblr_mh6v5q9iqs1s0w1m1o1_500_large

Můj názor:

U bulimie je tohle největším neštěstím...a chybou. Když jdete nakupovat hladoví nebo jdete někam, kde jste obklopeni jídlem v zajetí vlčího hladu. Problém u mnoha bulimiček ale je, že už nerozeznají, kdy mají chuť a kdy zase hlad. Tohle se týká v mnoha případech i anorexie. Anorektičky sice pocit hladu žene dopředu, touží po něm a milují ho. Když sní něco, po čem mají výčitky, nejsou v mnoha případech schopné jakékoli koncentrace, nesoustředí se, trápí je výčitky svědomí..A u bulimie je tomu přesně naopak. Když máte hlad a nenajíte se, nemůžete se na nic soustředit a pořád musíte myslet jen na jídlo. U bulimie nejsou výkyvy váhy ani tak fyzicky vidět, ale bývají veliké. U mě se to pohybuje o 10 kg týdně. Přičemž oblečení pořád obleču.


Komentáře

  1. Ahojky, chtěla by jsi se zeptat, neznáš nějaký film, příběh o anorexii, bulimii atp.? Pokud možno v ČJ, nebo s titulkami, byla bych ti vděčná! Děkuji :-)

    OdpovědětVymazat

Okomentovat

Thank you for taking the time to write a comment on my blog. I really do appreciate ♥

Oblíbené příspěvky