Přejídání, bulimické záchvaty, binge eating...help ! tipy od Andie

Sice anorexie nás pronásleduje na každém kroku...ale ani ty nikdy nevíš, kdy tě anorektické období přivede k bulimii, přejídání a začarovanému bludnému kruhu. Tělo je totiž až moc vychytralé na to, aby to naše hladovění trpělo věčně a postupem času si to něčím nevykompenzovalo. Bohužel, je to tak, za těch pět let boje jsem to poznala na vlastní kůži. Mnoho doktorů mi radilo, jak na to..ale prostě člověk jim nevysvětlí, že když musíš, tak prostě musíš. Je to tak strašné nutkání, že nedokážeš myslet na nic jiného, na nic se soustředit. Jen cítit v puse tu chuť nutely, čokolády, brambůrků, řízku s chlebem a všech věcí, které sis tak dlouho odpírala. Já vám neřeknu, že se to zlepší ze dne na den..ale mám pár tipů, které když časem začneš praktikovat, můžeš přejídání snížit na nižší intenzitu a časem se mu třeba vyhnout úplně. Ráda bych také upozornila, že nemluvím o přejídání u normálních lidí, u kterých je to třeba jen o 4 kousky dortu a kus masa na nějaké oslavě navíc. Tady se pohybujeme někde jinde. Příkladně moje bulimické záchvaty o 70ti rohlících, kostce másla, celé vánočce, deseti tabulkám čokolády, oříšky, brambůrky, několik hotovek z dovozu, pizzy, tuny sýrů, jogurtů atd..

Teď pár tipů:

1.) Malé nádobí + malé příbory

Tohle samozřejmě neznamená, že si budeš 3 hlavní jídla nahrazovat nějakou dětskou dávkou přesnídávky. Tohle by ti mělo sloužit k tomu, aby když na tebe jde záchvat, máš chut se přejíst, dej si jídlo, na které máš zrovna největší chuť do malé misky a jez malým příborem, dětské porce. Přejídání se nedá zbavit ze dne na den. Tohle by ti mělo postupně dopomoct k tomu, aby ses dostala časem do fáze, kdy nebudeš muset toto nádobí na přejídací období vůbec používat. Tím, že budeš jíst malými příbory docílíš toho, že jídlo budeš jíst déle a budeš se cítit dříve zasycena. Po snězení bonusového jídla doporučuji např. jít ven s kamarádkou nebo jakoukoli jinou aktivitu. Ale ne učení nebo dívání se na televizi, tohle nepomáhá. Mým tipem je např. sada Bambini od Tescomy. Není přehnaně drahá a já osobně jsem si ji zamilovala :). Dělají tolik krásnýc věcí a jídlo s ní mě baví daleko víc a mám z něj nějaký požitek.koupíš v sítích prodejen Tescoma nebo na e-shopu :)

click na "Další informace"2.) Horká voda + psyllium
Pokud patříš mezi ty typy, které netrpí až nějakým závratným přejídáním, mohla by ti postačit tahle rada. Určitě znáš vlákninu Dr. Popova nebo podobné produkty..většinou označované jako Psyllium. Můžeš je sehnat v různých variantách..např. v prášku, tabletách, s různými přichutěmi apod. Tato rozpustná vláknina podpoří tvé trávení a hlavně tě zasytí na dlouhou dobu. Efekt můžeš posílit tím, že si vlákninu rozmícháš v hodně teplé vodě a hlavně pozor! - při užívání vlákniny bys měla vypít o třetinu více tekutin než normálně, jinak bude mít její užívání opačný efekt (nafouklé břicho a zácpa)3.) Kamarádi, procházky, aktivity
Pro ty, které mají s přejídáním jen málokdy problém kolikrát postačí, když si půjdou zaběhat s kamarádkou, půjdou na procházku se psem, začnou tvořit nějaké přívěsky, náušnice, popř. kreslit (super je např. sednout si k deníku, psát své pocity u hrnku kapučína nebo kakaa)

Tumblr_mg8kg5tpef1qagxg6o1_500_large

4.) Deník
Měj rozepsaný svůj deník, kam si vždycky, když se budeš mít chuť přejíst, budeš psát své pocity, čmárat obrázky, vyobrazovat svůj vztek..zkrátka cokoli tě napadne. Až tě příště popadne zase neodolatelná chuť, otevři svůj diář, kam sis zapisovala pocity, jak strašně ses cítila a třeba tě to trochu odradí.

Tumblr_mf7ivguduw1r0fc5ro1_400_large

A hlavně nezapomínej..nejsi v tom sama a nikdo nejsme dokonalý, každý někdy selžeme. Důležité je nevzdávat to hned po prvním neúspěchu. Přeji hodně sil

Vaše Andie ♥

Komentáře

  1. "záchvaty o 70ti rohlících, kostce másla, celé vánočce, deseti tabulkám čokolády, oříšky, brambůrky, několik hotovek z dovozu, pizzy, tuny sýrů, jogurtů atd.."
    to doufám nebylo myšleno naráz...
    Nebo ano? třeba v průběhu 1 dne?..

    OdpovědětVymazat

Okomentovat

Thank you for taking the time to write a comment on my blog. I really do appreciate ♥

Oblíbené příspěvky