Fuck skinny, make revolution!

Titulek mluví za vše, milá děvčata, kamarádky, čtenářky tohoto blogu..

Osobně mám dost toho přednastaveného kultu nezdravé hubenosti, který na nás kouká z každéo druhého časopisu, do kterého nahlédneme, z televize, reklam, TV spotů, jednoduše je to všude kolem nás. A tento článek píšu za účelem toho, abyste se naučily věřit samy v sebe a nebát se být jiné. Vybočit z davu a nahlas vykřiknout svůj názor. To je pro tebe asi nepředstavitelná vize, že? Ale seber všechny kousíčky síly, které ti zbyly a vyfuckuj ten kult vychrtlosti!

02_large

KAŽDÝ JSME JINÝ

Tím chci říct, že pokud máš při listování Elle myšlenky na to, že tak jako ta modelka na obrázku jednou budeš vypadat, není tomu tak, vzpamatuj se. Taky jsem si to jednu dobu myslela, ale následující zkušenosti a poznatky mě vyvedly z omylu. Každý máme nějakou genetickou výbavu a pokud tvoje maminka, teta, babička..prostě převážná část rodiny má hruškovitý tvar postavy, budeš ho takový mít taky...tělo ti bude ulídat tuk převážně na spodní partie, jako jsou boky, stehna a hýždě. I když je budeš mít hubené, pořád tam budou tyhlety tendence. 
Někdo naopak říká, že genetika nás ovlivňuje pouze z 10%, s čímž si dovolím trochu nesouhlasit. Samozřejmě neznamená, že když je tvoje máma obézní, ty budeš zpravidla taky. Záleží jen na tom, jaké si osvojíš stravovací návyky a na jakou laťku si posuneš svůj celkový životní styl. 
Tvary postavy jsou různé a my přírodu prostě neobelstíme, tělo je velmi chytré, i když se to na první pohled nezdá.

Figuurtjes_large

SAMA K SOBĚ S RESPEKTEM

Řeknu to jednoduše - dokud si nebudeš vážit sama sebe, nemá absolutní cenu hubnout nebo přibírat za účelem toho že potom se začneš mít ráda a budeš se sebou spokojenější. Není to tak! Spokojenost znamená  cítit se pohodlně ve své vlastní kůži. Když začneš s hubnutím a jsi absolutně bez známky sebevědomí, nemá cenu s tím vůbec začínat, protože potom nebudeš spokojenější. Bude to pořád stejné, ne-li horší.
Měj se ráda. Nedá se tak učinit za den, je to dlouhodobější, ale vypiš si, co hezkého ti kdy kdo napsal, co ti kdo řekl, protože většinou si pamatujeme spíše to negativní, co o nás kdo řekne a ty pozitivní věci necháváme stranou. Sbírej každý střípek, který ti pomůže v závěru slepit sklenici, kterou poté naplníš svým sebevědomím. Máš na to, jen to chce kuráž a vydržet. Bez boje nejsou výhry.

581651_346592452125497_50250074_n_large

Právě to, že jsme každý jiný, právě to nás dělá jedinečnými. Kdyby byli na světě lidi všichni s úplně stejným tělem, nebylo by z čeho vybírat, byla by to prostě hrozná nuda. A nezapomeň...když budeš milovat své tělo, budou ho milovat i ostatní :)!

Přeju hodně sil, holky ♥

Komentáře

 1. So true! The girls in magazines like Elle are not how they really are. Really good post :)

  www.georginaclare.com
  .Georgina Clare

  OdpovědětVymazat
 2. Každý je něčím originální... Pěkný článek :))

  http://nikol-kach.blogspot.cz

  OdpovědětVymazat
 3. Moc pěkné čtení :) A naprosto s tím souhlasím, každý jsme jiný a jinak výjimečný :)

  OdpovědětVymazat
 4. Já jsem hubená geneticky po tátovi...a mám s tím hrozný problémy :( .. jím furt a všechno a nemůžu přibrat je to děsný:( 173 cm 48 kg...achjo...

  Zvu tě ke mě na giveaway :)
  http://lucieglam.blogspot.cz/2013/03/prvni-velka-giveaway.html

  OdpovědětVymazat

Okomentovat

Thank you for taking the time to write a comment on my blog. I really do appreciate ♥

Oblíbené příspěvky