Slovníček bloggerských pojmů

Možná s blogováním zrovna začínáš, možná ne, ale tyto pojmy by se ti v tomto bloggerském světě rozhodně mohly hodit a měla bys je znát :). Třeba už jsi je někde slyšela, ale nevíš, co přesně vlastně znamenají. Tak jdeme si to trošku ujasnit..

Wishlist

To v podstatě i z překladu znamená "listina přání". Bloggerky si většinou pravidelně vytvářejí svůj vlastní wishlist, kde většinou najdeš nějaké nové vysněné hadříky, boty, kosmetiku, případně i elektroniku nebo třeba domácího mazlíčka :). Co si třeba udělat wishlist pro duben 2013? Schválně, co bych v takovém wishlistu u tebe našla? 

Tumblr_mjr7yljohd1r3r46po1_500_large


Giveaway

Tak o tomhle pojmu silně pochybuji, že by někdo z vás nikdy neslyšel. A o co se jedná? Vše spočívá v tom, že si chce autor blogu zvýšit svou návštěvnost a za účelem toho dělá takovou losovací soutěž, kde většinou stačí splnit několik základních kroků a když budeš vylosována, vyhraješ nějaký hodnotný dárek. Každá bloggerka nabízí něco jiného, což je právě na tom moc fajn. Můžeš vybírat z kosmetiky, oblečení, ale taky různých poukázek, vstupenek apod. Já osobně se zapojuji do těch kosmetických, ale jen zřídka kdy. A jaké že to kroky musíš pro účast v této soutěži splnit? Většinou jedním z nich bývá "sledovat přes GFC"...to je v překladu sledovat přes Google Friend Connect, což mohou využívat všichni, kteří jsou registrování na službě Google +.
Tumblr_mhaq5dvwck1rrs06bo1_500_large


DIY (Do It Yourself)

Já tomu říkám takzvaně "urob si sám". V podstatě jsou to různé návody, někdy také "tutorialy", kde se můžeš naučit například jak vykouzlit ze svých vlasů krásné háro na párty nebo např. vlasovou mašli, kterou můžeš najít u mě na blogu v rubrice "Tutorials". Musím říct, že některé bloggerky mají na svých webech vskutku úžasné a nápadité návody k tomu, jak z nepotřebných krámů, které ti leží doma vyrobit originální výrobek. 

Tumblr_mjlupfancs1rw2n6eo1_500_large

Bloglovin

Stránka, na které jsou zaregistrovány snad všechny bloggerky. Podobných portálů najdeme na internetu nespočet. Já osobně zaregistrovaná jsem, ale když jsem registraci prováděla, bylo to spíše ze zvědavosti, oč se vlastně jedná. Nijak extra mě to nenadchlo a v současné době tam mám svůj nevyplněný profil pouze "z povinnosti". Ale jinak pro ty, které mají dostatek času je to určitě stránka užitečná :)

Tumblr_mjewhd4p6z1r3hbd2o1_500_large

Komentáře

 1. Ty chanel balerínky♥

  http://nikol-kach.blogspot.cz

  OdpovědětVymazat
 2. The chanel flats are really stunning! I want to have the chanel espadrilles so badly! They are a little bit similar to yours;)

  Hope you visit me on my blog
  fashionobsession-mieni.com

  OdpovědětVymazat

Okomentovat

Thank you for taking the time to write a comment on my blog. I really do appreciate ♥

Oblíbené příspěvky