Co je to vlastně "raw food" + příloha Raw veganství


Tumblr | via TumblrRaw food ve volném překladu znamená "syrová strava". Raw food  (rawism) tedy znamená strava skládající se z tepelně neupravených, nezpracovaným potravin, často také z bio potravin.
V závislosti na typu životního stylu a žádoucím výsledkům, můžou syrové potraviny obsahovat výběr syrového (česrtvého)  ovoce, zeleniny, ořechů, semen (včetně naklíčeného obilí, jako GABA rýže), vejce, ryby (např. sashimi), maso (např. carpaccio) a  nepasterizované mléčné výrobky (např. syrové mléko, sýr, jogurt z čerstvého mléka).

RAW VEGANISM (SYROVÉ VEGANSTVÍ)

Syrová veganská strava se skládá z nezpracovaných surovin , potravin rostlinného původu , které nebyly podrobeno ohřevu nad 40 ° C. Raw vegani jako Dr. Brian Clement , Dr. Gabriela Cousense Thierry  a Douglas Graham se domnívají, že potraviny vařené nad touto teplotou ztratily mnoho ze své výživové hodnoty a jsou méně zdravé , nebo dokonce škodlivé pro tělo . Zastánci argumentují tím, že surové nebo domácí potraviny mají přírodní enzymy , které jsou rozhodující pro vytváření bílkovin, a že tepelné zpracování  ničí přírodní enzymy a jsou plné toxinů. Nicméně , kritici poukazují na to, že enzymy , stejně jako u jiných proteinů spotřebovaných v potravě , jsou denaturovány a nakonec rozkládány v průběhu trávicího procesu , čímž se stávají nefunkčními . Typické potraviny zařazené do syrové stravy je ovoce, zelenina , ořechy, semena a klíčící zrna a luštěniny .
Mezi Raw vegany existují podskupiny , jako např. frutariáni. Frutariáni jedí výhradně ovoce , bobule , semena a ořechy .


Vegan Sandwich from scratch!

Komentáře

  1. I kdyz bych nekdy chtela byt vegan proste mi to telo nedovoluje mam 47 kg kdyz se nenajim jednou mam 2 kg dole a kdybych jedla jen veganska jidla nebim kde bych byla:-( achjo

    OdpovědětVymazat
  2. Veganství není dieta, je to postoj k životu ;)
    Já byla dlouho vegetarián a při přechodu na veganství jsem přibrala.. Myslím, že to mému tělu vyhovuje mnohem víc...

    OdpovědětVymazat

Okomentovat

Thank you for taking the time to write a comment on my blog. I really do appreciate ♥

Oblíbené příspěvky