Nosit kožich? To radši budu chodit nahá!

Mluví to za vše. Slyšeli jste o tom, jak krutě se zabíjejí tuleni pro to, aby zbohatlíci mohli mít nóbl peněženku? Jak trpí králíci, aby jejich kožich někdo nosil na čepici? A co psi a lišky? Ti také! Někdo se tomu bude asi dost divit, ale ta zvířata taky cítí bolest, mají stejné části těla jako my lidé a vnímají, kdo je jejich matka. Jenže tahle problematika je stále rozšířenější a z kožichů a kožených výrobků se stává mezinárodní byznys. 

Vzpomínám si na poslední dovolenou letos na Krétě. Ve vesnici, která byla plná menší obchůdků a neustále se tam něco dělo, jsem po 4 letech našla hned 5 ruských obchodů s kožichy. Napřed mi vhrkly málem slzy do očí, protože krutost lidí vážně nezná meze. Zároveň mi přišli jako idioti, protože co to je za význam v Řecku, kde je neustále teplo a v zimě se tam teploty pohybují mezi 13-20 stupni C, prodávat kožichy?! Věděla jsem to..kvůli turistům. Neváhala jsem a zeptala se přímo Řeků, proč se tu tento byznys tak rozšířil. Jsou to prý asi dva roky, co Řecko zažilo nával ruských turistů a dodnes jich je tam už dokonce víc než Němců. Takže jistě vám to dává souvislost s tím, že v Rusku můžete kožich využít přes zimní období. Říkám si, jestli snad Rusové nemají dost svých obchodů s kožešinou v Rusku...?! Samozřejmě, že mají! Dle mého mínění se i v Řecku tomuto byznysu daří, jelikož tam můžeme najít spoustu drahých resortů, pětihvězdičkových hotelů, které jsou zaplněné samými snoby, kteří si nemohou přece dovolit umělou kožešinu. A právě ti tam dělají obchod v této sféře tak oblíbeným..turisté.
 
(ostatky na smrt umláceného tuleně)
A pro tento odporný obchod jsou využívání rovněž i psi, kteří bývají zároveň i testováni nejrůznějšími kosmetickými firmami. Pokračujme kočkami a dalšími zvířaty s kvalitní srstí.
Na stránce PETA můžete najít nejrůznější petice, kam se můžete svým podpisem zapojit a zachránit život nejednoho zvířete. 
Rovněž můžete odeslat finanční příspěvek na demonstrační akce této organizace na ochranu týraných zvířat, podpořit boj proti těmto krutým činům koupí nějakého předmětu v e-shopu, který také najdete na stránkách (trička, placky, tašky, hrnky apod.).
 

 
 
 
 
 
 

Komentáře

 1. Je to šílenost, co někteří dokáží udělat jen pro svůj přepych :/ ..

  Blog ϐook of ϐeauty

  OdpovědětVymazat
 2. Strašné :(( taky mám psa, kterého miluju a udělal bych pro něj cokoliv, takže při pohledu na ty fotky mě tečou slzy :(

  OdpovědětVymazat
 3. Zabít tyto lidi! Jsem hrubá, ale co jiného na tohle říct? Chudáčci :( !

  OdpovědětVymazat
 4. Je hrozné jak dokáží být někteří lidé tak bezcitní :(
  Nechápu to, mě stačí když zabiju pavouka a chce se mi brečet, ne tak sledovat tohle:(

  OdpovědětVymazat

Okomentovat

Thank you for taking the time to write a comment on my blog. I really do appreciate ♥

Oblíbené příspěvky