Čelit diktátu "dokonalosti"

Jako další na řadu přijde článek na téma poruchy příjmu potravy. Větu nevejdu se do velikosti "S" asi nebudete brát jako vámi cizí. Taky máte v obchodech mindráky z toho, že neodpovídáte dnešní konfekční velikosti značky "dokonalost" (XS, S)?! Tak nezoufejte. Módní průmysl je přeci jen taky pouze byznys a firmy neustále pokračují v šetření materiálem. Osobně bych se s vámi ráda podělila o to, že když jsem měla nějakých 12, oblékla jsem trička velikosti M a to jsem měla stejnou váhu jako dnes. Dneska už obleču pouze L a XL, možná proto, že ráda nosím volné věci, abych zakryla své nedostatky, ale postupem času můžeme zpozorovat, že velikost, která kdysi byla naším standartem, dnes už ani za Boha neoblečeme.

RESPEKTUJ SVÉ TĚLO

Někdy už zpravidla musí nastat okamžik, kdy se naučíme respektovat samy sebe a své tělo. 
Víte, postupem času na to přijdete samy. Dokud nebudete respektovat samy sebe a nesmíříte se s tím, že tohle tělo je jen vaše a nelze ho až moc radikálně změnit vzhledem k vašim požadavkům, budete neustále nespokojení sami se sebou, nervózní a nikdy se pořádně neuvolníte a budete neustále v takové zvláštní křeči. Tělo si bude udržovat váhu, při které je schopno optimálně fungovat a nemusí to nutně být dolní hranice normy.


Untitled


ZAHOĎ VÁHU

Ne, tohle není vtip, nýbrž jen čistá pravda. Dokud budeš svou krásu přepočítávat na čísla, nikdy se z toho bludného kruhu nedostaneš. A proč bys měla tu váhu vlastně vyhodit? Zaprvé je jasné, že počítáš každé deko jako svůj úspěch/neúspěch, ale nebereš v potaz to, že v těle se odehrává hned několik mechanismů a především bych zmínila hospodaření s vodou. Holky, které trpí bulimií nebo používají k násilnému vyprázdnění projímadla, mívají často problémy s hospodařením vody v těle kvůli iontové dysbalanci. Tzn. především poklesne hladina draslíku, který napomáhá tomu, aby se nám přebytečná voda nehromadila v tkáních, kde nemá co dělat a udržuje správnou hladinu tělních tekutin. Dále zmíním velké úbytky magnesia (hořčíku) a solí. Tudíž, v tomto případě nesmíš svou váhu brát až tak vážně. A vůbec..není to postavené na hlavu počítat svou krásu jen na nějaké číselné hodnoty? 
Pokud se i nadále budete cítit nejisté, kontrolujte samy sebe podle oblečení. Dokud oblečeš své džíny a triko, nemohla jsi nijak výrazně přibrat, minimálně jsi nabrala do svalové hmoty nebo se zmírnily otoky. Sama s tímto mám zkušenost, že když jsem byla na léčení, váha mi buď stála nebo lezla nahoru, ale oblečení mi bylo pořád stejně, ba dokonce i větší. Takže vyhoď váhu do nejbližší popelnice a začni se zabývat důležitějšími věcmi

MOTIVACE

Jedna z nejdůležitějších částí zotavování se. Je přeci hezké vidět někoho, kdo se z toho dostal a je teď štastným člověkem s úsměvem od ucha k uchu, co rozdává kolem sebe jen pozitivní energii. Pro mě je takovou ikonou zpěvačka Demi Lovato, která rovněž se nebojí o své nemoci mluvit a chce poukázat na to, kam až to může člověka dostat. Až na úplné dno. Doufám, že jste viděli dokument "Stay strong" nebo jste si z Amazonu objednali knížku "Staying strong". Já už si ji koupila po netu ještě v předprodeji a v nejbližší době by mi měla přijít. Motivací vám může být ku příkladu zlepšení vašich vztahů s blízkými lidmi, návrat do školy či do práce nebo přímo nějaký člověk, který se z toho dostal jako důkaz toho, že nic není ztracené, i když občas nevidíš ze své nemoci východisko.

< 3


EAT CLEAN, FEEL WELL

Jez zdravě (čistě), cíti se skvěle. Ano, je to tak. Nikomu samozřejmě nevnucuju veganskou stravu, ale na mě měla moc pozitivní dopad. Když budeš jíst co nejméně průmyslově zhotovených potravin, budeš mít menší výčitky. Co byste si vyčítali víc - smažený sýr s tatarkou nebo pečené brambory s míchanou zeleninou? Určitě byste si zvolili to druhé, nemám pravdu?

..tipů bych pro vás měla mnohem víc, ale tohle jsou jen ty nejzákladnější pilíře, které vám dopomůžou k tomu, čelit dnešnímu diktátu té rádoby dokonalosti. 

A nezapomeňte..v jedinečnosti je krása.Komentáře

 1. Nice motivation words and great tips.
  http://tifi11.blogspot.com

  OdpovědětVymazat
 2. We definitely need to love our bodies where we are, well I have been losing weight, I learned to love it at the weight it was ... we have beautiful bodies :)

  OdpovědětVymazat
 3. No moje váha, mě už trápí hodně dlouho a po vánocích to bude katastrofa :( doufám, že to nezačnu řešit nějak drasticky. A proto mě napadá otázka, jestli ses setkala i s klukama kteří trpěli bulimíí nebo anorexií ?

  OdpovědětVymazat
 4. Opäť raz vynikajúci článok! Toľko inteligentných a motivujúcich slov v jednom článku som už na dievčenských blogoch dlho nečítala. Vo všetkých bodoch máš samozrejme pravdu a hoci môj problém je nadváha, nejako sa s tým snažím zmieriť. Viem, že dokiaľ sa väčšina môjho života odohráva na internáte a je spojená so stresom zo školy a s neustálym nedostatkom času, veľa so svojim životným štýlom nenarobím. Ono fázou zmierenia sa so svojou postavou som už prešla, no ešte stále ma hnevajú obchody s oblečením. Zvyčajne je najväčšia veľkosť M a z eLka majú maximálne tie škaredé modely, ktoré vyzerajú ako vrece na zemiaky. Občas mám pocit, že MY TUČNÍ ani nemáme v dnešnej dobe právo vychádzať na verejnosť. Skrátka kdekoľvek prídem, všetci len zazerajú a ukazujú prstom a pritom moja nadváha nie je zas až tak obrovská, je to len nejakých 10-15kg oproti váhe ostatných dievčat. Najviac ma štve, že aj keď konečne nájdem nejaký super krásny kúsok oblečenia, tak ho kvôli úzkemu strihu neprepchám cez prsia. Vážne!!! Pred letnou dovolenkou som objavila nádherné šaty, dokonca mali moju veľkosť, no keď som vošla do kabínky, šaty sa mi zasekli práve na mojom bujnejšom poprsí. Teda čo to táram - bujnejšom. Ono vlastné ani tam bujné nie je, mám veľkosť C, ale očividne dnes už je to niečo nadštandardné, lebo som XL-kové šaty nevedela cez prsia prevliecť.. Takéto situácie skrátka neznášam. Človek môže mať rád sám seba, môže sa zmieriť so svojim výzorom, ale výrobcovia oblečenia mu dávajú jasne najavo, že jeho veľkosť (L/XL) je dnes už nežiadúca.. :-/

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Krásný den Zuzanko!
   Strašně moc ti děkuju za tak rozsáhlý komentář, udělalo mi to velikou radost, když vidím, že člověk si opravdu ten článek přečte a nepíšu to jen tak pro nic za nic. Naprosto s tebou soucítím, sama nejsem nijak hubená, momentálně soupeřím dost s váhou kvůli lékům, které zvyšují chuť k jídlu. Abych pravdu řekla, já už nebyla nakupovat oblečení dva roky, protože rok od roku musím kupovat větší a větší velikosti. Svět se zbláznil a my tomu nesmíme podlehnout jako ostatní. Nemůžeme si nechat diktovat, jak máme vypadat, to je věc každého člověka, jak se svým vzhledem naloží a nikomu nenáleží to soudit, protože lidé často nešetří některými hanlivými posměšky na účet těch, co nejsou jak vyžle, ale nevidí, co se za tím skrývá. Mnohdy je to smutek, nemoc, genetické dispozice.... zůstaň silná a miluj sama sebe! Ukaž, že být jiná je nádherné! Přeji hodně sil! ♥

   Vymazat

Okomentovat

Thank you for taking the time to write a comment on my blog. I really do appreciate ♥

Oblíbené příspěvky