Film, který nutí k zamyšlení, Angriest man in Brooklyn


Zkusme se zamyslet nad tím, že se do té doby relativně zdraví ocitnete v nemocnici u lékařky, kterou ještě neznáte a ta vám řekne, že vám zbývá 40minut života. Stejně jako Henrymu Altmanovi, kterého ztvárnil legendární a nyní už bohužel tragicky zesnulý Robin Williams. Henry Altman, hlavní postava filmu, je věčně naštvaný muž středního věku, kterého vytáčí snad úplně všechno na světě. Psí hovna, auto alarmy, nerozluštitelné parkovací značky, subwoofery v malých autech, dětské dvojkočárky, móda lezoucích zadků, pánská kolínská, žvýkačky, kola, křečci, popelářské vozy, sousedi, kovové věšáky, dálkové ovladače, žabky, blahopřání, letáky z kadeřnictví, tlusťoši, holuby, kanály o počasí, pach moči, prvorodičky, nabídky ke kreditkám, blokovaná čísla, velké deštníky, vlak linky F, J. F. Kennedy, dálnice Brooklyn-Queens, poplatky za výběr z bankomatů, obchody "za 99 centů", moderátory rádia, sdílené kontakty, Starbucks, Knicks, a kdo ho štval především - Bůh.

'Angriest Man in Brooklyn' Trailer: Mila Kunis Makes Robin Williams Panic - http://screenrant.com/angriest-man-brooklyn-trailer/:

Před lety se rozhádal se synem, protože nechtěl přihlížet tomu, jak jde vlastní cestou ke svému snu o tancování a zklamal tak otcovo očekávání, že se stane nástupcem v rodinné firmě. Potom to šlo už jedno s druhým ruku v ruce, jak se říká. Jeho vztah se ženou upadal na bod mrazu, byli jako dva cizí lidé...
Ale vraťme se k původní otázce, co byste na jeho místě dělali vy? Někteří byste nejspíš šli obejmout vaše příbuzné a lidi, které máte rádi, omluvili byste se těm, kterým jste ublížili..ale napadlo by vás, že za tak krátký čas budete schopni najít svého "ztraceného" syna, naposledy pomilovat svou ženu,..?
Zábavná scéna z filmu, kterou si rozhodně pusťte

Paradox je ten, že těch zbývajících 40minut bylo jen ultimátum od čerstvé doktorky medicíny Mily Kunis, která byla svým životem rovněž tak znechucená, že jednoduše pochybila, když čelila od rozčíleného a nepříjemného pacienta Henryho nátlaku, kdy po ní chtěl odpověď, kterou nemohl dostat, ale musel ji mít za každou cenu. To je na tom zvláštní. Doktorka Gillová (Mila Kunis) žije jako samotářka se svým kocourem, který ji před pár dny vyskočil z okna a ona se z toho stále ještě nevyhrabala, s matkou mají velmi zlý vztah, má románek s ženatým doktorem, který ji pouze využívá pro záskok v ambulanci, když potřebuje prostor pro sebe a svou rodinu a hlavně se sjíždí prášky.
A právě to se mi na tom strašně líbilo, dva lidi, kteří kdyby toho o sobě věděli víc, mohou být velmi dobrými přáteli, ale hlavně to, že každý má své neduhy a i když pro nás se lékaři a lidé kolem nás zdají jako dokonale spořádaní profesionálové, ve skutečnosti jsou to lidé jako my, kteří své problémy skrývají v pozadí, ale sami se cítí mnohdy stejně nejistí a hledají přirozeně svou vlastní únikovou cestu, jak občas vypnout hlavu.

Angriest Man in Brooklyn:

Pokračujte rozkliknutím článku níže


Ale nechci vám říkat celý děj a to, jak film skončí. Důležité ale je, že mnozí z vás se můžou v tomto ději tak trochu "najít" a já osobně jsem k tomu měla velmi blízko. Navíc Robin Williams je můj nejzbožňovanější herec, který měl i má po svou kariéru všechen můj obdiv a je to příležitost, jak si ho po jeho tragické smrti alespoň malou vzpomínkou připomenout a vytvořit pocit, že stále je v jistém smyslu mezi námi. Jedno vám ale slíbit můžu - budete se bavit i plakat, film má mnoho velmi komických momentů, vlastně je svým způsobem komický od začátku až do konce a budete nad svým životem přemýšlet v budoucnu úplně jinak.

Přeji vám příjemnou zábavu a kdo se rozhodne se na film podívat, napište mi do komentářů, jak se vám líbil.

Vaše Andie Ch.

Komentáře

  1. Wow, zní to jako vážně zajímavý film, určitě na něj někdy kouknu!
    Skvěle precizně sepsaná recenze, která dostatečně navnadí, ale nic neprozradí :)
    http://liscidoupeknih.blogspot.cz/

    OdpovědětVymazat

Okomentovat

Thank you for taking the time to write a comment on my blog. I really do appreciate ♥

Oblíbené příspěvky