"Přináší mi to klid v duši." - Andrej Čikatilo

Celým jménem Andrej Romanovič Čikatilo (Andrei Chikatilo). Zarytý komunista, který působil v Rostově jako učitel. Narodil se 16. října 1936 na Ukrajině.
Řeknete si, co člověka vede k takto děsivým zločinům. U Čikatila to bylo traumatizující dětství. Dle určitých zdrojů, které nejsou na 100% ověřené, byl jako dítě často fyzicky trestán za noční pomočování, ovšem spíše se jednalo o časté poluce. Čikatilo měl staršího bratra Štěpana, který se údajně stal už v deseti letech obětí kanibalismu při hladomoru, který tu dobu panoval na Ukrajině. Ovšem tato informace nebyla prokázána. V těch letech za komunismu byla tato témata intenzivně cenzurována. Andrej byl i naproti těmto nepodloženým faktům výtečným studentem. Ovšem to s sebou neslo jisté znevýhodnění. Byl okolím nepřijímán a šikanován. Též trpěl velmi nízkou sebedůvěrou a byl impotentní. Napříč tomu se v roce 1963 oženil a zplodil s manželkou dvě děti. Do roku 1978 pracoval jako učitel.

Informace jsem čerpala z různých zdrojů i dokumentárních videí, tudíž nemusejí obsahovat úplně všechny informace, nýbrž "výcuc" toho klíčového :)

zdroj Pinterest

POČÁTKY

Čikatilo začal vykazovat známky zvrácené osobnosti se sexuálním podtextem, když se během své kariéry učitele pokusil několik studentů zneužít. Poté následoval jeho vynucený odchod z práce a Andrej se stal továrním úředníkem. První vraždy se dopustil roku 1978 nedaleko ukrajinského Rostova. Jeho první oběť byla Jelena Zakotnovova, kterou v úmyslu ji znásilnit vylákal do starého opuštěného domu. Stalo se tak 22. prosince téhož roku. Zajímavostí na tomto zločinu je, že tahleta Čikatilova vražda byla náhodná. Svou oběť vylákal nedomyšleně pouze pod úmyslem ji sexuálně zneužít, ovšem když zjistil, že jeho sexuální touhu se nepodařilo uspokojit, přišel na to, že oběť bude muset zabít, aby se vyhnul stíhání. Bizarní na tom je, že za tuto vraždu byl později pod nátlakem mučení popraven a zatčen jiný muž, který čin nespáchal, ale pod fyzickým terorem podlehl. Čikatilo sice byl jeden z podezřelých, ale vzhledem k tomu, že byl členem strany , měl rodinu a vysokoškolský titul, zdál se policistům jako vrah málo pravděpodobný. Po tomto incidentu se přesunuli s manželkou do menšího opuštěného stavení, kam chodil trucovat.

ZLOČINY, PROFILACE

Jeho druhou obětí se stala mladá prostitutka. Měla se mu posmívat za to, že nedokázal dosáhnout erekce a tak ji za to zabil. Zajímavostí bylo, že Čikatilo dokázal dosáhnout orgasmu pouze při vraždě, tudíž se tu potvrzuje sexuální podtext. Potom začal vyhledávat své oběti nejčastěji na nádražích a autobusových zastávkách. Nutno podotknout, že jeho obětmi byly pouze nezletilé děti a mladé ženy, nicméně děti tvořily až 2/3. Celkový počet obětí nikdy nebyl přesně objasněn. Oficiálně je známo 53 vražd spáchaných Čikatilem, ale spekulace říkají, že jich bylo až o dvě desítky víc.

Andrei Chikatilo:

ZPŮSOBY VRAŽDĚNÍ, KANIBALISMUS

Čikatilo zpočátku nevykazoval známky kanibalismu. To až poté,co v roce 83 bylo nalezeno 6 mrtvých těl v malém okruhu a vyšetřování se zúčastnilo přes 200 lidí. Avšak nejvíce nálezů, které měly být identifikovatelné díky tehdejším povětrnostním podmínkám (mráz, konzervace sněhu..) bylo až rok poté, v roce 84, kde těla nebyla ještě ve značném stádiu rozkladu a byly zjištěný společné prvky , jako pobodané hrudníky nožem, pobodané břicho a pohlavní orgány, u žen amputované bradavky, u chlapců přirození, vypíchnuté oči a ve většině i absence menších částí těla, jako např. oční víčka, prsty, rty či nos. Nikomu se nechtělo věřit, že by Sovětský svah mohl ve svých řadách mít sériového a obvzláště brutálního a zvráceného vraha s tak velkým počtem obětí. Vyšetřující měli za to, že vrah je určitě homosexuál. Prý ho k těmto činům vedl silný chtíč a nepříčetnost..proto, jak již bylo zmíněno zjistil v průběhu styku se svou obětí, že ji potom bude muset zabít, aby chránil svou identitu. Těšil ho pocit, že vezme oběti vše. Jeho mučení se stále stupňovalo. Čikatilo byl nakonec  zadržen, ale nepochopitelné bylo, že aniž by byl vyslýchán, byl propuštěn celkem dvakrát. Podruhé to bylo kvůli neshodám ve vzorcích krve a spermatu). Nakonec byl roku 1990 zadržen policií po předchozím intenzivním sledování, kdy oslovoval na nádražích malé děti a odváděl je do lesa. Jednou byl přistižen policistou, když zrovna vycházel z lesa a hájil se tím, že byl pouze sbírat houby. Policistovi se to však nezdálo, jelikož byl formálně oděn, v ruce měl obyčejnou igelitku a na jeho těle byly patrné stopy po souboji a měl na sobě stopy krve. Po zatčení byl objeven další a v tomto případu klíčový důkaz na jeho předposlední oběti, chlapci, který se zuřivě bránil a kde lékaři shledali, že Čikatilova zranění těla jsou od lidských zubů a po značných důkazech o velmi dravém souboji. Ovšem nechtěl si nechat svá zranění ošetřit, tak mu vyšetřovatelé namluvili, že je velmi nemocný člověk a potřebuje odbornou pomoc. Za této situace vytvořili také jeho psychologický profil, který se až nezvykle shodoval. Nato se Čikatilo rozplakal a podlehl emocím a doznal se k celkem 56 vraždám. V průběhu několikaletého vyšetřování se spekulovalo, zda nevraždí nějaký zdatný chirurg (preciznost v odebírání orgánů obětí.

ODSOUZENÍ

Zatímco ve vazbě se Čikatilo choval velmi ukázněně, když ho čekalo stání před soudem, o které byl nevídaný zájem veřejnosti, začal se chovat obscénně, ukazoval své pohlavní orgány, detailně popisoval své nechutné praktiky. Rovněž se nově doznal k tomu, že z ženských těl vyjímal dělohy, ale odmítl, že by je jedl, přesto nebyly nikdy nalezeny. Lidé v soudní síni omdlévali. Byl to soudní proces, jaký Sovětský svaz nezažil. Drásající bylo, že Čikatilo vůbec neprojevil lítost nad svými činy. Ani pozůstalým svých obětí. Dokonce mu nevadilo, že byl za něj popraven jiný člověk. Andreje Čikatila finálně popravili střelou do hlavy za pravé ucho. Jeho poslední slova byla "Neponičte mi mozek, chtějí ho koupit Japonci."

FILMOGRAFIE

Evilenko - do velké míry autentický film (doporučuji)
Občan X - film na motivy vražedné historie A. Čikatila

2004 FEATURE FILM WINNER: Evilenko ** directed by David Grieco ** from Fantafestival:
zdroj Pinterest

Tak co říkáte na první článek v rubrice BiZzar? :) Musím přiznat, že jsem se při jeho psaní skutečně zapotila. Tak doufám, že sklidí své ovoce.

Komentáře

 1. Anonymní9/2/16 15:05

  Skvělý článek ! :-) Take jsem se o něj zajímala dřív. Je to zajímavé. Těším se na dalšího ;-) Dakota

  OdpovědětVymazat
 2. Super, mám takové články ráda, ale jelikož už se tak kolikrát bojím jít sama po tmě, tak bych to asi ani číst neměla :D
  Sweet Life with Lena

  OdpovědětVymazat
 3. Super článok!! Šikovná si veľmi! Teším sa na ďalší! :)

  http://eeverywomen.blogspot.sk/

  OdpovědětVymazat

Okomentovat

Thank you for taking the time to write a comment on my blog. I really do appreciate ♥

Oblíbené příspěvky