Twix tyčinky

Tak si po nějaké době zase trošku osladíme život.
Měla jsem jednou večer strašnou chuť na Twix tyčinky a jelikož jsem neměla skoro nic, co na ten recept potřebuju, musela jsem skoro úplně improvizovat. Fotka nic moc, jelikož čekám na nový foťák a musím si momentálně vystačit s mobilem. No, můj recept vyšel, tak ho zkuste taky :) Dá se udělat i ve variantě raw a bez lepku, ale tohle splňuje pouze parametry rostlinného složení. Tak dobrou chuť a nezapomeňte mi napsat, jak se vám oblíbené Twixky povedly.

TWIX TYČINKY (VEGAN)

 • Potřebujeme:
 • 1 menší banán
 • cca 200g sušených a vypeckovaných datlí
 • 250g sušenek typu shortbread (koupila jsem veganské v Lidlu)
 • 3 lžíce třtinového cukru
 • vodu
 • vegan hořkou čokoládu (z Lidlu na vaření)
 • datlový sirup
 • 2-3 lžíce kokosového oleje

Na základní vrstvu:

V kuchyňském robotu rozdrtíme sušenky, až nám vznikne moučná konzistence. Poté přidáme datle postupně dle potřeby, dokud nebude těsto tvárné a lepivé. Pomůžeme si rovněž několika lžícemi vody. Až bude směs ideální konzistence, čili tvárná a nebude se rozpadat, vyjmeme ji na plát vyložený pečícím papírem a vytvarujeme tak, aby byla všude stejně vysoká a měla rovné strany. Poté dáme základní vrstvu vychladit na aspoň 4 hodiny do lednice.

Na karamel:

Do mixéru vložíme na kousky pokrájený banán a větší množství datlí, dokud nám nevznikne těstíčko krémové konzistence (pozor! nesmí být příliš řídké). Poté si necháme zkaramelizovat třtinový cukr na ohni a neustále mícháme, poté karamel necháme trochu vychladit, ale stále mícháme, aby se nesrazil, přendáme do náplně a rychle mícháme dohromady, dokud nebude náplň jednotvárná, sjednocená. Když nedosáhneme ideální konzistence, přidáme datlový sirup. Až budeme mít základní vrstvu vychlazenou, náplň na ni naneseme a necháme chladit několik hodin. Náplň nikdy úplně neztuhne, ale s tím si nedělejte hlavu.

Závěr:

Nakonec, až  budeme mít vše vychlazeno, opatrně ostrým nožem pokrájíme těsto na papíře na tyčinky a opatrně jednotlivé kousky od sebe oddělíme. Rozehřejeme si ve vodní lázni čokoládu, do které přidáme kokosový olej pro lepší tuhnutí v lednici. Čokoládu naneseme na vychlazené tyčinky a necháme tuhnout vše dohromady nejlépe přes noc.

Komentáře

 1. To vypadá mega dobře! :)

  http://dencaurbankova.blogspot.cz/

  OdpovědětVymazat
 2. Vypadají hezky. Já před třemi měsíci naprosto překopala svůj životní styl a jídelníček, takže teď takovéto recepty vyhledávám. Musím si ho určtiě uložit a někdy zkusit.

  Days of Daysy
  :)

  OdpovědětVymazat

Okomentovat

Thank you for taking the time to write a comment on my blog. I really do appreciate ♥

Oblíbené příspěvky