Malováním proti stresu s Emmou Farrarons

Je to strašnej boom! Ano, řeč je o antistresových omalovánkách. Je to způsobeno tím, že vystresovaní Češi si potřebují v práci odpočinout a ke svým třem pilulkám štěstí si zvolili tento módní produkt?
- Možná.
Na sociálních sítích se píše, že lidé tomuto koníčku naprosto propadli. A já, která nikdy nejdu s davem, jsem jim propadla taky. A jo, oželím ty mozoly na prstech pravé ruky. Je to prostě bombastická věc. Knihu Ještě lepší antistresové omalovánky od Emmy Farrarons jsem dostala nečekaně na Vánoce. Na Štědrý den jsem vymalovala svou první omalovánku. Byla to sova. Napřed jsem z toho byla spíš ještě víc na nervy, protože těch miniaturních tvarů a obrazců, co se v omalovánkách nacházejí v hojném počtu, tam bylo sakra hodně. Nicméně po delším vymalovávání se z toho stala taková moje posedlost. Omalovánky mají zlepšovat koncentraci a zklidnit.
Nejspíš se ptáte, jak se k tomuto účelu dostat, když jsme jako malí vymalovávali ty dětské omalovánky z obyčejného papíru a s předlohou za 7Kč a dospělé tehdy ani nenapadlo, k jakému účelu se v budoucnu z tohoto stane tak výnosný byznys.
Když to shrnu, tak pokud jste perfekcionisti jako já a musíte mít všechno dokonalé nebo to nemít vůbec, pokud máte kvalitní a pestrobarevné pastelky, můžete každý jednotlivý obrázek dovést k dokonalosti a můžete si vymalovávat po svém, protože vzhledem k tomu, že omalovánky probudí vaši skrytou fantazii, se v nich nenacházejí žádné barevné předlohy, které vám mají nastínit, jak má ve finále omalovánka vypadat. Na ukázku jedné z nich vám sem dávám fotku ještě netknuté omalovánky.


Jelikož jsem tuto knihu dostala darem, trvalo mi, než jsem našla knihkupectví, kde si mohu koupit předchozí díl. Nicméně našla jsem ho a v pondělí si jedu pro něj a víte co? Nemůžu se dočkat! Když se mé už vymalované omalovánky jmenují Ještě lepší antistresové omalovánky, logicky jsem si z toho vyvodila, že musí být ještě nějaké Dobré antistresové omalovánky :D.
Víte, v knihkupectvích i v papírnictvích najdete nespočet knih s omalovánkami proti stresu od všemožných autorů. Jenže i přesto, že jsem prolistovala všechny, co byly v nabídce, jsou pro mě tyto omalovánky velmi specifické. Nevím, čím to je, ale prostě miluju originalitu a jistou složitost a tyto omalovánky se liší od těch ostatních tím, že nemají ty typické obrázky, co ty ostatní knížky. Emma Farrarons je francouzská umělkyně, která už prodejem této knihy vydělala tolik peněz po celém světě, že už jí bude stačit po zbytek života si malovat pro zábavu a předat výsledek vydavateli. Tahle autorka prostě ví, jak na to a já smekám klobouk.


Omalovánky seženete za cca 150Kč, což je přijatelná cena vzhledem k tomu, jak je tento produkt populární. Má jednu malou nevýhodu - časem se rozpadne vazba, když budete chtít malovat po celé ploše. Ale v porovnání s klady je to myslím v pohodě. :)
Už jste vyzkoušeli antistresové omalovánky i vy? Napište mi, které a jak se vám líbily.


Komentáře

 1. Omalovánky proti stresu vidím všude. Mám v plánu si jedny konečně pořídit. :)
  Find joy in the ordinary

  OdpovědětVymazat
 2. Hezky jsi si pohrála. Samozřejmě, že už jsem slyšela o omalovánkach, ale nemám vyzkoušeno. Stres je všude kolem a mně nejvíc pomáhá pohyb, jdi cvičit nebo tancovat a hned se cítím o něco líp.

  http://missalexy.blogspot.cz/

  OdpovědětVymazat
 3. Antistresové obálky jsem si taky pořídila a jsem na nich skoro závislá :D

  OdpovědětVymazat
 4. Já omalovávání miluju. :) bohužel nemám na to tolik času, ale když můžu, tak si omalovávám, je to pro mě hrozně uklidňující. Dostala jsem omalovánky pro dospělé Johanny Basford na Vánoce od přítele a k tomu pořádnou kupu pastelek a měla jsem radost jak malé dítě. :) Tyhle vypadajá dost jednoduše, ale taky jsou hezké.

  Days of Daysy

  OdpovědětVymazat
 5. Omalovanky jsem si koupila take, a i kdyz nemam moc casu je vybarvovat, jsem rada,ze je doma mam :)
  Melisinblog.blogspot.cz

  OdpovědětVymazat

Okomentovat

Thank you for taking the time to write a comment on my blog. I really do appreciate ♥

Oblíbené příspěvky